Hra s kvietkami

Ešte keď siahnem do minulosti a zamýšľam sa nad tým, ako to celé vzniklo, úprimne sa priznám, nemala som ani páru o tom, ktoré kvety sa s  ktorými hodia, ktoré môžem použiť, ktoré majú kedy sezónu, ktoré sa navzájom nevylučujú a už vonkoncom nie o  technike skladania svadobných kytíc.

Prvú svadobnú kyticu som prerábala dokopy asi 5x. Nepáčilo sa mi uloženie kvietkov, ich súmernosť, dopĺňala som ich o  nové kvety, no jednoducho, nebola som vôbec spokojná. Tak som sa dala na kurzy. Keďže som nemala vyštudovanú floristiku, musela som všetko doháňať a koniec koncov investujem predsa do seba a to najpodstatnejšie – veď ma to baví 😊.  Po čase som získala trochu praxe a  citu do prstov a  už to išlo od ruky. Kytice som robila rýchlejšie a  dokonca aj do špirálového tvaru a ani len som ju nemusela prerábať. V každom prípade, ja neodovzdám niečo, s čím nie som stotožnená a presvedčená o dokonalosti. Pri fotkách, ktoré mi posielajú nevesty ohľadom svadobných výzdob a  kytíc, veľmi rada zhotovím podobný štýl, ale nikdy nie presnú kópiu. Vzhľadom k tomu, že sledujem aj trendy a takisto aj navštevujem rôzne kurzy, veľmi rada a ochotne poradím a dokonca aj pridám niečo iné a zaujímavé, aby bola kytica, či výzdoba unikátna.

Veľmi často sa stretávam s  tým, že nevesty žiadajú kvietky, ktoré aktuálne nemajú sezónu, čo v tomto prípade znamená, že ich nevieme zohnať na trhu, alebo ak ich aj zoženieme, tak sú veľmi drahé. Každopádne sa dajú nahradiť podobným alebo iným kvietkom.

Ale aby som to celé ukončila, neustále sa vzdelávam, aby som vám svojou prácou mohla urobiť Váš deň špeciálnym a výnimočným.

#LOVEMYJOB

Páči sa Vám tento článok, zdieľajte ho s kamošmi?