Som zasnúbená! Ako, kde a kedy začať so svadobnými prípravami? 

Jeden z najkrajších okamihov života máte za sebou, keď váš partner pokľakol a vytiahol prstienok z vrecka. Je úplne samozrejmé, že o svoje pocity sa chcete podeliť či už s rodinou alebo priateľmi, či známymi. No ak toto už ako tak opadne, prídu otázky typu som zasnúbená, ako, kde a kedy mám začať so svadobnými prípravami? 

Vytvoríme vám teda jednoduchý manuál, ktorý by vám mohol pomôcť v prípravách so svadbou.  

Priestor a dátum svadby

Ako prvé by sme vám isto radili vybrať si miesto hostiny a dátum svadby. Už málokedy býva zvykom, že svadba sa koná v meste nevesty. Častokrát máme páry, ktorým sa jednoducho len páči či už reštaurácia, alebo stodola v určitých mestách alebo miestach a verte mi, rodina a kamaráti sa vám prispôsobia a prídu za vami kamkoľvek. Čiže určite si vyberajte miesto podľa vaších preferencií a vášmu srdcu lahodiace. Dohodnite si termín s prevádzkármi alebo majiteľmi , či manažérmi, ktorí vám poukazujú miesto hostiny, obradu, interiéru prípadne exteriéru. Ak existuje možnosť ochutnania menu, určite choďte do toho. 

DJ/živá kapela , fotograf a video

Ak ste sa teda pre nejaký priestor rozhodli a rezervovali, poďme teda ďalej a na rad prichádza fotograf, či video a takisto DJ alebo živá kapela. Majte prosím na pamäti, že práve tieto služby bývajú aj rok vopred rezervované. Dajte si záležať na výbere hudby, pretože práve DJ alebo kapela vytvára tú správnu atmosféru pre svadobných hostí.  

Voľbu fotografa zvažujte podľa referencii, sympatií a takisto aj podľa typu fotiek. Tieto zachytené momenty budú navždy zvečnené a radi sa k nim časom budete chcieť aj vrátiť. 

Tu vám chceme odporučiť aj kameru na svadbu, nakoľko teraz už má kadžý mobil a viete si svadbu „polepiť“, ALE pokiaľ vám túto službu dodá profesionál, tak neoľutujete. Verte nám, vždy sa radi vrátite a pozriete svadobnú pamiatku z vášho veľkého dňa, …naozaj neoľutujete. 

Svadobné oznámenie

A postupujeme ďalej a prichádzajú na rad tlačoviny ako oznámenie, nakoľko hostia potrebujú aspoň pár mesiacov vopred vedieť dátum vašej svadby. Teraz sú už na trhu rôzne varianty, či už štýlovo, alebo farebne ladené, dokonca personalizované. Odporúčame vám otvoriť Pinterest a trošku sa nechať inšpirovať, pretože aj na tlačovinách sa dá „vyblázniť“. Veľmi peknými doplnkami sú teraz aj voskové pečate s použitím živých kvietkov. 

Torta a svadobné koláčiky

Ak máte osobnú skúsenosť s cukrárkou , ktorá sa venuje vyslovene len svadobným koláčikom, alebo ju máte od niekoho odporúčanú, smelo za ňou. Títo profesionáli sa postarajú o dodanie svadobnej torty a zákuskov na hostinu presne podľa vašich predstáv. Neviete akú tortu si vybrať? Akú príchuť zvoliť? Nechajte si poradiť priamo od cukrárov a určite choďte aj na koštovku. V prípade, že vám vedia aj zabezpečiť výslužky, ktoré už budú nakrabičkované, oplatí sa túto službu zaplatiť, nakoľko aj počas teplých dní nemusíte prekladať zákusky z krabíc do krabíc. 

Svadobná výzdoba

Nakoľko svadobná výzdoba je našou vášňou, tak tu sa radi rozpíšeme o niečo viac. Nevesty majú častokrát konkrétne predstavy o voľbe a výbere kvetov, štýlu alebo farebnosti. Nám sa stáva, že pokiaľ nás nevesta osloví mailom alebo telefonicky, veľmi radi sa s ňou stretneme ešte na káve, kde si prejdeme detaily alebo podrobnosti svadobnej výzdoby či samotnej svadby. Neberte to v zlom, avšak tento priestor nám umožňuje prvý kontakt s nevestou alebo párom a aj nám sa ľahšie tvorí , keď aspoň sčasti môžme spoznať osobnosť nevesty či páru. Na základe tohto stretnutia si potom aj my vieme urobiť ucelenú predstavu o svadobnej výzdobe, doladiť jednotlivé prvky a detaily a navhnúť tak celkový koncept svadby. Preto, ak vás ťaháme na kávu alebo na online stretko, je to kvôli tomuto😊 Aj my častokrát prídeme s novými nápadmi a inšpiráciami, čo bysme vám na svadbu doplnili a trošku to urobili inak, ako je to bežné. 

Svadobné šaty a oblek

Avšak popri oslovovaní dodávateľov sa venujte aj hľadaniu svadobných šiat. Teraz je mnoho svadobných salónov, kde si viete vybrať šaty presne podľa vašich snov, ale tu vám poradíme , dajte na svoj pocit a musíte sa v nich cítiť jedinečne, a takisto aj pohodlne a komfortne. 

Pokiaľ máte aspoň tieto veci, gratulujeme, ste na správnej ceste a už vám to odsýpa. Avšak ešte máme predsa len zopár informácii, čo je dôležité:

Obrúčky, topánky, makeup a vlasy, čepčenie, miesto obradu (kostol alebo obradná sieň, prípadne exteriér vonku), animátorky pre detí,…

Toto je len stručné zhrnutie, čo všetko je potrebné pri príprave svadby, .. samozrejme je to len naše odporúčanie. Držíme vám palce nech vám váš deň „D“ vyjde presne podľa vašich predstáv a aby bol pre vás nezabudnuteľný. 

Tím Dadecore

Páči sa Vám tento článok, zdieľajte ho s kamošmi?